Gizlilik Politikası

Bodrum Express Lines (Bodrum Ekspres Turizm Denizcilik A.Ş.) şirketine iletilen kişisel bilgiler, Gizlilik Politikası bölümünde ifade edilen koşullar kapsamında kullanılmaktadır.

Gizlilik Prosedürü

Kişisel bilgiler başlığı altında Bodrum Ekspres Turizm Denizcilik A.Ş.’nin yükümlülükleri ve ilkeleri hakkında bilgi verilmektedir. Bodrum Ekspres Turizm Denizcilik A.Ş ilgili kuralların tümüyle eksiksiz yerine getirileceğini beyan etmektedir. Böylelikle, aşağıda belirtilen kişisel bilgi toplama ilkelerine bağlı olarak, toplanan her türlü verinin, ekibimizce alınan güvenlik ve gizlilik önlemleri altında saklanması hususunda özen gösterilmektedir.

Web sitemiz, gizlilik konusunda yeterince duyarlı olduğunu gösterebilen ve standartlarımıza uygun olan sitelere bağlantılar içermektedir. Ancak bu tür sitelerin içeriğinden ya da gizlilik uygulamalarından Bodrum Ekspres Turizm Denizcilik A.Ş’nin herhangi bir sorumluğu bulunmamaktadır.

Kişisel Bilgi Toplama Prosedürü

Web sitemiz aracılığı ile edinilen bilgilerinizin; yaptığınız işlemlerin güvenliği ve doğruluğunun tespiti ile Bodrum Ekspres Turizm Denizcilik A.Ş.’nin yanı sıra, bağlantılı şirketler, ortaklar, acenteler için de kullanılmasını kabul etmiş bulunmaktasınız.

İsim, soyisim, kimlik belge numarası, adres, kredi/banka kart numaraları, son kullanma tarihi, güvenlik numarası, pasaport numarası, milliyet gibi bilgiler içeren ancak bunlarla sınırlı olmayıp, istemiş olduğunuz ürün ya da hizmetimize göre değişebilen bir takım kişisel verilerinizi tarafımıza iletmeniz zorunludur.

Bilgileriniz ancak belirtilmekte olan amaçlarla kullanılabilir:

  • Rezervasyon ve satışınızın işleme konulması ve hesabınızın yönetilmesi.
  • Hizmetlerimizin ve ilgili ürünlerimizin pazarlanması.
  • Tarafınızla olan bağlantımızın devamını sağlayabilmek için iletişim listelerinin oluşturulması,
  • Kimlik doğrulama ve kayıt oluşturulması.

Bize bilgi gönderiminde bulunduğunuz formlar ileti esnasında SSL teknolojisi ile korunmaktadır. Veri, elimize ulaştıktan sonra da bizim için her zaman esas olan sıkı güvenlik ve gizlilik standartlarında korunmaktadır.

SSL şifreli ileti hizmetinden faydalanabilmeniz için, tarayıcınızın SSL’i destekliyor olması ve SSL seçeneğinizin aktif hale getirilmiş olması gerekmektedir.

Girmiş olduğunuz veriler, işlemleriniz ve hukuki gereklilikler süresince tarafımızca muhafaza edilmektedir.

Veri kullanımı ve gizlilikle ilgili sitemizdeki yenilikler tarafınıza "Gizlilik Şartları" başlığı altında bildirilecektir.

Rezervasyon Kayıtlarınızın Gizliliği

Rezervasyon yaptırdığınız zaman, size bir rezervasyon kodu (PNR) verilecektir. Bu rezervasyon kodunun her zaman gizli tutulması gereklidir. Size verilen rezervasyon kodunu gizli tutmadığınız takdirde, başkaları sizin rezervasyon bilgilerinize ulaşabilir. Birden fazla kişiyle seyahat etmek üzere grup rezervasyonu yaptırıldığı takdirde aynı rezervasyon kodu gruptaki diğer kişilerin biletleri üzerinde de yer alacaktır. Şayet bu kişilerin sizin kişisel rezervasyon bilgilerinize ulaşmalarını istemiyorsanız, kendiniz için ayrı bir rezervasyon yaptırma seçeneğini de dikkate alabilirsiniz. Rezervasyon kodunuzu gizli tutmamanızdan kaynaklanan her türlü sorumluluk şahsınıza ait olup, 3. kişilerin sizin rezervasyon kodunuza ulaşmasından dolayı Bodrum Ekspres Turizm Denizcilik A.Ş’nin hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.